Film pochodzi z serwisu YouTube. Odtwarzając go godzisz się na politykę prywatności Google.
Wszystkie funkcje podstawowe są dostępne podczas korzystania z programu TS w zakresie transportowo-spedycyjnym. Jeśli TS używany jest wyłącznie jako program spedycyjny lub wyłącznie jako program transportowy, to niektóre opisane poniżej funkcje mogą być nieaktywne.
Wymiana danych pomiędzy oddziałami firmy a centralą. Moduł umożliwia podłączenie programu zainstalowanego w oddziale do bazy danych znajdującej się w centrali firmy. Operator w oddziale pracuje faktycznie na bazie danych znajdującej się w centrali ale może mieć tak ustawiony dostęp, żeby widział tylko te dane które sam wprowadził (może też widzieć wszystko, zależy to od ustawienia odpowiedniego parametru przed administratora). Zakup modułu ma sens przy wykupieniu dodatkowej licencji na co najmniej jeden oddział. Moduł nie pracuje samodzielnie. Może być zakupiony tylko razem z programem TS.
Moduł służy do tworzenia jednolitych plików kontrolnych faktur (JPK_FA). Pliki JPK z fakturami wysyłane są na ew. wezwanie urzędu skarbowego, za okres podany na wezwaniu. W tym momencie (początek 2018r.) obowiązek wysyłania dotyczy tylko faktur sprzedażowych. Moduł JPK_FA w programie TS-WIN tworzy plik automatycznie na podstawie faktur przychodowych wprowadzonych do systemu.
Moduł służy do tworzenia jednolitych plików kontrolnych VAT, które są wymagane przepisami wprowadzonymi przez Ministerstwo Finansów. Jest to jeden z siedmiu rodzajów plików JPK – rejestr zakupu i sprzedaży VAT. Począwszy od 2018r. obowiązek tworzenia i wysyłania plików JPK_VAT obejmuje wszystkich przedsiębiorców. Pliki te należy wysyłać za każdy miesiąc bez wezwania urzędu. Moduł JPK_VAT w programie TS-WIN tworzy plik automatycznie na podstawie faktur przychodowych i kosztowych wprowadzonych do systemu.
Bankowość elektroniczna – generowanie i transmisja do systemów bankowych
przelewów elektronicznych. Moduł służy do hurtowego tworzenia przelewów
w elektronicznym pliku tekstowym i wysyłania przelewów do systemu bankowego.
Moduł obsługuje formaty:
– dla przelewów złotówkowych: „Elixir-0” (wszystkie banki w Polsce),
– dla przelewów walutowych: „MT 103” (m.in.Alior, ING, BPH, BZ WBK, Raiffeisen).
Obydwa w/w formaty są implementowane przez większość banków w Polsce, na życzenie klienta możemy przygotować dowolny format przelewu zgodny z wymaganiami dowolnego banku.
Wymiana danych z programem FK (finansowo-księgowym). W ramach modułu KHAN program TS przygotowuje dane o sprzedaży i zakupach, które można wczytać do jednego z systemów: „CDN Optima” i „CDN Klasyka”, „RAKS SQL” i „RAKS 2000”, „Rewizor Nexo” i „Rewizor GT”, „Symfonia”, „Exact”. Dane mogą być też przygotowane w wewnętrznym formacie TS(XML). Moduł służy do wysyłania danych z programu głównego do systemu finansowo-księgowego. Moduł nie pracuje samodzielnie. Może być zakupiony tylko razem z programem TS. Jego używanie ma sens tylko wtedy, gdy Użytkownik lub Jego biuro rachunkowe pracuje na jednym z wymienionych wyżej programów FK lub jeśli w programie FK istnieje możliwość dostosowania importu danych do formatu XML
Książka przychodów i rozchodów. Moduł służy do wysyłania danych z programu głównego do książki przychodów i rozchodów oraz do prowadzenia i drukowania tej książki.
Ewidencja przychodów (ryczałt). Moduł służy do wysyłania danych z programu głównego do ewidencji przychodów (podatek ryczałtowy oraz do prowadzenia i drukowania tej ewidencji.
Kasa, raporty kasowe. Moduł służy do wysyłania danych z programu głównego do raportu kasowego oraz do prowadzenia kasy i drukowania raportów i dokumentów kasowych.
Bank, raporty bankowe. Moduł służy do wysyłania danych z programu głównego do raportu bankowego oraz do kontroli stanu kont bankowych.
Kontrola statusów podatkowych VAT I VIES
Nowa wersja programu na rok 2022.
Nowa wersja programu na rok 2021.
Aktualizacja Związana Ze Zmianami W Przepisach Podatkowych (Kody GTU Na Fakturach I W Plikach JPK).
Wprowadziliśmy do programu funkcję generowania e-maili do kontrahentów i przewoźników w oparciu o szablony treści.
Zmiana struktury pliku JPK-FA zgodnie z nowymi przepisami.
Rozbudowa kontroli upływających terminów.
Nowy instalator programu dla firm zarejestrowanych w Republice Czeskiej.
Wybór układu punktów trasy na wydrukach. Poprawa kontroli kolejności dat punktów trasy.
Zmiany przyspieszające dodawanie nowych kontrahentów.
Wprowadziliśmy rozszerzenia do obsługi kontaktów z osobami odpowiedzialnymi za obsługę zleceń i faktur po stronie kontrahenta/przewoźnika.
Rozliczenie kosztów związanych z utrzymaniem samochodów.
Poprawiliśmy zarządzanie numeracją zleceń obcych (ZLo).
Dodaliśmy do tabeli zleceń kolumnę z opisem trasy. Trasa zlecenia w programie TS-WIN jest listą punktów załadunków i rozładunków, od wersji 10.11 tworzymy z tej listy opis w nowej kolumnie, wg której możemy filtrować i sortować zlecenia.
Modyfikacje, dzięki którym faktury mogą być księgowane w systemie Rewizor na różnych kontach w zależności od waluty i sposobu zapłaty.
Możliwość umieszczania na podpisie dokumentu operatora, który wystawił lub który ostatni zmienił dokument (dotychczas był to operator zalogowany). Możliwość umieszczenia nazwiska operatora na dokumencie kasowym KP/KW (jako wystawcy dokumentu). Możliwość unifikacji walut płatności na powiązanych zleceniach obcych i własnych (nowy parametr).
Drukowanie kart wynagrodzeń. Szybkie uzupełnianie tabeli "dni bez kursów".
Wprowadzenie na rynek wersji nr 10 programu TS na rok 2019
Lista płac dla wszystkich pracowników.
Rozszerzenie eksportu do systemu CDN Optima o korekty i faktury dwuwalutowe.
Drukowanie faktur kosztowych w imieniu klientów (samofakturowanie). Drukowanie not uznaniowych.
Moduł JPK_FA - tworzenie jednolitych plików kontrolnych faktur według wymagań Ministerstwa Finansów.
Wprowadzenie na rynek wersji nr 9 programu TS.
Automatyczne pobieranie danych polskich przedsiębiorców z Bazy Internetowej REGON (BIR).
Automatyczne sprawdzanie kontrahenta czy jest czynnym podatnikiem VAT. Funkcja wykorzystuje usługę z portalu podatkowego Ministerstwa Finansów.
Moduł JPK_VAT - tworzenie jednolitych plików kontrolnych VAT według wymagań Ministerstwa Finansów.
Transmisja danych do systemu finansowo-księgowego „CDN OPTIMA”. Kolejny system FK, do którego można eksportować dokumenty księgowe z programu TS.
Dostosowanie książki przychodów i rozchodów (moduł KPRO) do wymagań art. 26e ustawy o PIT.
Wprowadzenie wersji nr 8 razem z pierwszymi aktualizacjami - zmiana edycji danych wrażliwych, rozbudowa opcji numeracji dokumentów, poprawa niektórych formatów przelewów elektronicznych, możliwość przejścia do dokumentów z bilansu Wn/Ma, rozbudowa niektórych uprawnień użytkowników programu.
Nowa tabela: biblioteka osób kontaktowych kontrahenta. Nowe pola tabeli zleceń i faktur sterujące kolorystyką, kursem przeliczania frachtu, kontrolą NIP-u, terminem płatności. Nowe parametry pracy z programem. Nowe parametry dokumentów finansowych. Dodatkowe opcje drukowania faktur.
Przenoszenie do kosztów wyjazdu rozliczeń z kierowcami. W oknie "Tony i Tonokilometry" dodana biblioteka przedziałów ładownych. Szybkie wystawianie faktury w zakresie powtarzających się przychodów lub kosztów stałych. Usprawnienie potwierdzania zapłat i tworzenia przelewów.
Poprawa synchronizacji ciągników i naczep na zleceniach powiązanych. Nowe parametry rozszerzające funkcjonalność korespondencji. Własne stawki dla ryczałtów za noclegi wypłacane kierowcom.
Poprawa synchronizacji zleceń spedycyjnych w zakresie opisu towaru. Kontrola przeterminowanych należności przy wyborze kontrahenta do zlecenia. Indywidualne limity blokowania kontrahentów wg salda. Usprawnienie zarządzania szablonami wydruków. Poprawa filtrowania tabeli faktur wysyłanych do ksiąg handlowych.
Synchronizacja tras, frachtów i danych ilościowych na zleceniach wzajemnie ze sobą powiązanych.
Blokowanie NIP-ów kontrahentów niewiarygodnych. Kontrola poprawności NIP-ów polskich i niemieckich. Umieszczenie skanu podpisu na zleceniach i fakturach. Informacja o transakcjach nabycia usług (m.in. na potrzeby sprawozdania GUS DNU-R). Osobna numeracji dla wybranych oddziałów (dotyczy licencji wielooddziałowych). Uzupełnienie wydruku raportu kasowego i bankowego o nazwę odbiorcy dokumentu.
Drukowanie zestawienia rozliczenia zaliczek do kart drogowych.
Wydawanie i rozliczanie zaliczek do kart drogowych, z możliwością wydrukowania wniosku o zaliczkę w dowolnym języku. Wyliczanie rentowności ciągników z uwzględnieniem kosztów ogólnofirmowych (bez spedycji).
Definiowanie czcionki dla adresów nadawcy i odbiorcy drukowanych na kopertach z programu TS. Funkcja wyszukiwania krajów i walut w bibliotekach po fragmencie nazwy kraju (waluty) w opcjach "Biblioteki: Inne: Kraje" i "Biblioteki: Inne: Waluty".
Dodane pole "Uwagi wewnętrzne (niedrukowane)" do zleceń i faktur. Pola te są widoczne w tabelach, dzięki czemu można wg nich sortować, filtrować itp. Poprawa metody przyporządkowania zlecenia do wyjazdu, tak aby trasa zlecenia dodawała się do trasy wyjazdu.
Opisy poprzednich wersji i aktualizacji znajdują się tutaj.